Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

10.8.2017

SANY SR365 HIZLI BAŞLADI

SANY SR365 HIZLI BAŞLADI

2014 Yılında başlayan Sany iş birliğinin ardından pazardaki ivmesini artırmaya devam eden Ascendum, yeni seri fore kazık makinesi SR365'i Türkiye pazarına sundu. Birçok yeni özellik ve avantajla gelen model ile satış hedefleri yüksek tutuluyor .

 

2014 yılında Sany paletli vinç ve fore kazık makinelerinin temsilciliğini üstlenen Ascendum Makina, pazarda ses getirmeye devam ediyor. Türkiye pazarındaki hedefini yükseltmeye devam eden Sany ve Ascendum Makina iş birliği hakkında Sany Europe Direktörü Richard Deng ve Ascendum Makina Satış Müdür Yardımcısı  Ali Çeliker ile konuştuk.

 

Müşteriye özel üretim
Türkiye pazarını yakından takip ettiğini ve geçen yıldan bu yana iyi bir gelişme kaydettiklerini söyleyen Richard Deng, performanslarının artmasından ötürü mutlu olduklarını ifade etti. Sany'nin bu yıl itibariyle üretim hattını genişletmeye karar verdiğini sözlerine ekleyen Richard Deng, Türkiye pazarına özel, müşteri taleplerini dikkate alarak modifikasyonlar yapabildiklerini hatırlattı.

 

Çin algısı değişti
Sözlerinin devamında Türkiye pazarını değerlendirmeye devam eden Richard Deng; “Türkiye pazarını inşaat ekipmanları anlamında dünyanın en büyük pazarlarından biri olarak görüyorum. Türkiye'de Çin menşeli makineler çok popüler değildi. Ancak son dönemde bu algı değişti ve Çin markalarının daha çok tercih edildiğini görüyoruz. Ayrıca Türkiye'de artan yeni projeler sayesinde iş makineleri pazarı da sürekli gelişiyor. Toplam değer artmaya devam ediyor. Örneğin yeni başlayan Çanakkale Köprüsü çok büyük bir proje. Bu proje dahilinde hâlihazırda görüştüğümüz bazı müşterilerimiz var.” şeklinde konuştu.
Sorumuz üzerine Sany fore kazık makineleri ve paletli vinçlerinin Çin pazarındaki yerinden de bahseden Richard Deng, Sany'nin Çin pazarında bir numara olduğunu savundu. Liderliklerinin birçok alanda olduğunun altını çizen Richard Deng,  beton ekipmanları konusunda Çin'in yüzde 46'lık pazarına hakim olduklarını ve bunun Çin'de çok büyük bir ciro oluşturduğunu kaydetti.

 

Geliştirilmiş Fonksiyonlar
27,8 m'lik bom yüksekliğine sahip olan Sany SR365, rakiplerine oranla daha uzun bir boma sahip. Bu özellik boru basma ve çekmede avantaj sağlıyor. SR365'ın V Tipi Bom yapısıyla dizayn edilmiş halat baskılı olarak geldiğini söyleyen Ali Çeliker , bu dizayn sayesinde  makinenin boru asma ve çekmede daha güçlü olduğunu söyledi.  16 litrelik çift turbolu Isuzu motor kullanıldığına da dikkat çekti. Modelin hidrolik sisteminde de bahseden Ali Çeliker, ana pompalar Kawasaki, valfler ve hidromotorların ise Rexroth ve Brevini olduğunu vurguladı. Ali Çeliker; “Yani kullanılan tüm komponentler kendini kanıtlamış durumda. Standart olarak kelly bar 4x13 m olarak getirilecek fakat özel siparişler için de farklı uzunluklarda kelly bar da temin edilebilecek. Ayrıca kabinde de birçok yenilik var. Operatör dostu bir kabin ile geliyor. İçeride kullanılan tüm aksamlar dokunmatik. Bu sayede de kullanımı ve kontrolü oldukça kolay.” dedi .

 

Satış hedefi yüksek
Ascendum Makina'nın satış sonrası hizmetler anlamında Sany'e tam destek vermeye devam edeceğine dikkat çekerek sözlerine devam eden Ali Çeliker, yeni siparişler almaya devam ettiklerini ve Haziran ayı sonunda teslim edilecek 3 yeni makine daha olduğunu ifade etti. Bu üç makinenin SR365, SR285 ve SR235'dan oluştuğunu dile getiren Ali Çeliker, söyle devam etti; “Sany ‘nin hem Çin hem de Dünya pazarındaki etkinliğinin artması ve Ascendum olarak Türkiye pazarına daha hızlı cevap verebilmek adına çok daha fazla stoklu çalışmaya başlıyoruz.

 

Özel üretim gövde
Bu modelin Sany'nin 5. nesil makinesi olduğunu ifade eden Ali Çeliker, 36'lık diye adlandırılan büyük sınıf fore kazık makinesi olduğunu kaydetti. SR365'ın ilk kez İstanbul Üsküdar’daki Kalyon İnşaat'ın şantiyesinde kullanılacağını söyleyen Ali Çeliker; “Makinenin gövdesi Sany’nin fore kazık makineleri için özel olarak ürettiği bir tasarım. Sadece fore kazık makineleri için tasarlanan bir gövde ve oldukça stabil. 125 ton çalışma ağırlığına sahip bir makine” dedi. 

 

Müşteri İletişim Hattı: 
0850 360 12 72  
Ascendum İletişim Bilgisi