Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

26.11.2021

VOLVO, ELEKTRİKLİ MAKİNA PAZARINDAKİ YATIRIMINI ARTIRIYOR

VOLVO, ELEKTRİKLİ MAKİNA PAZARINDAKİ YATIRIMINI ARTIRIYOR

Volvo İş Makinaları, iş makineleri endüstrisinin en gelişmiş kompakt makineleri ile dünyayı inşa etme kararlılığını sürdürüyor. Yüzde 100 elektrikli 5 model ile Volvo, müşterilerinin daha iyi seçim yapabilme şansını artırdı.

 

Volvo İş Makinaları, iki model ile başlattığı yüzde 100 elektrikli kompakt makine üretimine Ekim ayı itibariyle 3 yeni model daha ekledi. Halihazırda online olarak rezerve edilebilen yeni elektrikli kompakt modeller dünya genelinde 2022 yılında teslim edilebilecek. Sürdürülebilir çözümlerin yalnızca yarın için bir vaat olmadığını, bugün için de gerçek bir yenilik olduğunu gösteren Volvo İş Makinaları, büyüyen elektrikli makine yelpazesi ile müşterilere daha temiz, daha sessiz ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlamanın yanında daha fazla alternatifte sunuyor. 

 

En son yeniliklerin yanında 2040 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyon değerlerine ulaşmak için Volvo İş Makinaları’nın bir sonraki adımı, hidrojen yakıt hücresi çözümlerinin ve daha sürdürülebilir içten yanmalı motor ürünlerinin geliştirilmesidir. Buna yönelik çalışmalar devam ederken Volvo, 2030 yılına kadar toplam araç yelpazesinin yüzde 35’i tamamen elektrikli hale getirilmeyi hedefliyor.

 

Volvo İş Makinaları Başkanı Melker Jernberg şunları söylüyor: “Dünyanın en geniş elektrikli makine yelpazesine sahip üretici olarak sektörümüzün iklim değişikliğine karşı mücadelesine öncülük etmekten gurur duyuyoruz. Daha sürdürülebilir bir çalışma şekli için gerçek dünya çözümleri sunmakla kalmıyoruz, aynı zamanda ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyacak mümkün olan en geniş seçenek yelpazesiyle müşterilerimizin işlerine daha fazla güç katıyoruz.”

 

Kanıtlanmış geçmiş, elektrikli gelecek

L25 Electric ve ECR25 Electric modellerinin yanına L20 Electric lastikli kompakt yükleyici, EC18 Electric ve ECR18 Electric kompakt ekskavatörleri ekleyen Volvo, yüzde 100 elektrikli kompakt makine üretimi ile sektörde dizel çeşitlerinin geliştirilmesini durdurma konusunda ilk taahhüdü veren firma oldu. 

 

Yeni elektrikli modellerden L20 Electric L25 Electric modelinin bir alt modeli olarak pazara sunuluyor. 1.8 ton sınıfındaki L20 Electric mükemmel görüş sağlayan paralel tip bağlantı noktasına, olağanüstü kaldırma yüksekliğine ve yüzde 100 paralel hareketlere sahip. Bu modeli çatal uygulamaları için mükemmel uyumlu hale getiriyor. 33kWh veya 40 kWh pil paketi ile sunulan L20 Electric 6 saat aktif çalışma süresi sunuyor. Model sessizliğin sunduğu huzurlu çalışma koşulları, yokuşta tutma işlevine sahip yeni otomatik park freni ve özelleştirilmiş çalışma modu sayesinde çalışma konforunu artırıyor. 

 

1.8 tonluk ECR18 Electric müşterilerin dizel muadilinden beklediği en iyi denge ve operatör deneyimini sağlarken düşük gürültü, düşük titreşim ve daha duyarlı hidrolik sistem avantajlarıyla donatılmıştır. Eldeki göreve bağlı olarak maksimum 4 saat aktif çalışma kapasitesi sunan ECR18 Electric, ultra kısa kuyruk ile kapalı alanlarda mükemmel çalışma sunuyor. Yüksek profilli çekme çelik paneller, bomun içinde yönlendirilen hortumlara kadar dayanıklılık göz önünde bulundurularak üretildi. 

 

Çalıştırması ve taşıması kolay olan çevik EC18 Electric, müşterilere 1.8 tonluk çalışma ağırlığı ile uygun   maliyetli çalışma imkanı tanıyor. Değişken alt takımı 1 m'den daha kısa bir mesafeye geri çekilir ve 1,35 m'ye kadar genişler, bu da en dar alanlara sıkışmasına izin verirken, makinenin tasarımı doğru çerçeve köşesi, salıncak direği ve silindirin palet genişliği içinde kalmasını sağlayarak maksimum görüş olanağı sağlar. Ergonomik kontrollerin, geniş kabinin ve bir dizi özelleştirilebilir ayarın yanı sıra kapalı ve ısıtmalı kabin seçeneği de sunuyor. 

 

Her üç makinede, altı saatin altında bir sürede %0'dan %100'e şarj olmalarını sağlayan entegre bir yerleşik şarj cihazıyla birlikte geliyor. İsteğe bağlı hızlı yerleşik şarj cihazıyla, L20 Electric sadece iki saatin altında tamamen şarj olurken, ECR18 Electric ve EC18 Electric 1,25 saate kadar %80'e kadar şarj oluyor. Volvo bayilerinde müşterilerin faaliyet alanlarına ve iş durumlarına göre optimum çalışma ve şarj süresi hesaplanabilir. Bu makinelerden herhangi biri ile kullanıcılar, maliyetli duman tahliye sistemlerine ihtiyaç duymadan, gürültüye duyarlı alanlarda ve standart saatlerin dışında, düşük karbonlu projelerde ve iç mekanlarda çalışabilir.

 

EMMA, elektrikli makinelerin verimli bir şekilde yönetilmesine yardımcı olacak bilgiler sağlayacak. Beş elektrikli modelden herhangi birinin müşterileri de yakında, özellikle elektrikli makinelerin uzaktan izlenmesi için tasarlanmış yeni bir filo yönetimi çözümünden yararlanabilecek. Elektrikli Makine Yönetim Uygulaması (EMMA), pil seviyesi, kalan çalışma süresi, şarj durumu, coğrafi konum ve müşterilerin çalışma süresini artırmasına yardımcı olmak için çok daha fazlası hakkında değerli bilgiler sağlayacak. 

 

 
 

VOLVO CE, EN GENİŞ ELEKTRİKLİ MAKİNE YELPAZESİYLE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEĞE GÜÇ VERİYOR!