Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

19.2.2018

H SERİSİ LASTİKLİ YÜKLEYİCİ DAHA AKILLI, DAHA GÜÇLÜ, DAHA HIZLI

H SERİSİ LASTİKLİ YÜKLEYİCİ DAHA AKILLI, DAHA GÜÇLÜ, DAHA HIZLI

Volvo Construction Equipment, her biri daha kısa çevrim süreleri ve %20'ye kadar daha iyi yakıt verimi sağlayan yeni özelliklerle dolu L110H, L120H, L150H, L180H, L180H High-Lift ve L220H lastikli yükleyicileri piyasaya sunmuştur.

 

İkinci nesil OptiShift ve yeni yüke duyarlı hidrolik sistemi ve şanzıman gibi en son Volvo teknolojilerine sahip yeni H serisi lastikli yükleyiciler. 

 

Daha akıllı operasyonlar

Kendini kanıtlamış G serisi lastikli yükleyicilere dayalı L150H, L180H ve L220H %15'e varan oranda daha iyi yakıt verimi sunarken, bu oran L110H ve L120H modelinde %20'ye kadar ulaşmaktadır. Bu gelişmeye katkıda bulunan özellikler arasında,yeni nesil OptiShift, aynı zamanda güçlü bir motor, ataşman optimizasyonu ve daha kolay bakım onarım için yeniden tasarlanmış kuru park freni yer alır. Gelişmiş OptiShift teknolojisi, Fren İle Geri Manevra (RBB) fonksiyonunu ve yürüyüş esnasında motor ile şanzıman arasında doğrudan bağlantı sağlamak için kilitlenme özelliğine sahip yeni tork konvertörünü içerir. Gaz pedalının aşırı kullanımına karşı mekanik bir direnç kuvveti oluşturan eko pedal ve çevrim sürelerini optimize eden  en son hidrolik sistemi de yakıt tüketiminin düşürülmesine yardımcı olur. 

 

%10'a kadar daha fazla üretkenlik

En üst seviyede stabilite ve verimlilik için H serisi lastikli yükleyiciler, motor ve akslar ile birlikte mükemmel uyum içinde çalışan yeni bir şanzımana sahiptir. Yeni konvertörün daha yüksek tork aktarabilmesi, düşük devirlerde daha iyi performans ile sonuçlanır. Daha iyi hızlanma performansı ve pürüzsüz çalışma için, vitesler arasındaki grçiş oranları azaltılmıştır. Ataşmanların hassasiyetini artırmak ve bom kaldırma ve indirme işlemlerini hızlandırmak için gelişmiş yüke duyarlı hidrolik sistemi ile birlikte, yenilenmiş H serisi lastikli yükleyiciler G serisine kıyasla %10'a varan oranda daha iyi üretkenlik sunar. 

 

Tam yüklü

Yeni H serisi lastikli yükleyiciler sadece yüksek verime sahip değildir; aynı zamanda, malzeme ve atık taşımadan geri dönüşüm, hazır malzeme, cüruf ve blok taşıma uygulamalarına kadar son derece çeşitli çalışmalar için oldukça esnektir. Volvo'nun benzersiz Tork Paralel (TP) bağlantısı, bütün yükseltme aralığı boyunca mükemmel paralel hareket ve yüksek koparma kuvveti sağlar.

 

Enerji kaybını azaltmak ve performansı maksimum seviyeye çıkarmak için, lastikli yükleyicilerin entegre birer parçası olarak ideal uyumlu fonksiyonlar ve özelliklerle üretilen özel Volvo ataşman seçenekleri sunulmaktadır. Ataşman yelpazesi, çeşitli kovaların yanı sıra çatallar ve grapple ataşmanları da içermektedir. Yeni Volvo hazır malzeme kovaları, doldurmayı kolaylaştırmak ve dökülmeyi en aza indirmek için dışbükey yan kısımlar ve gelişmiş bir dökülme koruması ile yeniden tasarlanmıştır. Opsiyonel olarak sunulan Bom Süspansiyon Sistemi, kova dökülmesini azaltır ve bozuk zeminlerde üretkenliği %20'ye kadar artırır.

 

Dinamik yük tartma sistemi Load Assist ile müşteriler, iş emirlerini yönetebilir ve üretkenliklerini daha kolay izleyebilir. 10 inç Volvo Co-Pilot dokunmatik ekranıyla bağlantılı Load Assist, taşınan malzeme miktarını takip ederek her kovada kazanç sağlar.

 

Daha yüksek operatör performansı

Çok çalışmak için üretilen Volvo lastikli yükleyiciler, kovanın açık ve kapalı konumdan düz seviyeye otomatik olarak geri dönmesini sağlayan en yeni kazıya geri dönüş fonksiyonu gibi operatör performansını artıran bir dizi özelliğe sahiptir. Kabindeki görüş olanakları, yeniden tasarlanmış aynalar ve standart olarak sunulan bir geri görüş kamerası ile geliştirilmiştir. Opsiyonel olarak sunulan radarlı geri görüş kamerası ise, operatörü gözden kaçan engellere karşı görsel ve sesli olarak uyarmak için bir radar algılama sistemi ile birlikte çalışır. Yeni elektro servo kumanda kolları, tercih edilen duyarlılığa göre üç hidrolik modu seçeneği ile ayarlanabilir ve H serisi lastikli yükleyiciler, konforu ve üretkenliği artırmak için özelleştirilebilir. Ekstra kolaylık için, Konfor Sürüş Kontrolü makinenin küçük bir kol ile yönlendirilmesine olanak sağlar; bu, özellikle hızlı kamyon yükleme operasyonları için kullanışlıdır. 

 

Hizmetinizde

L110H, L120H, L150H, L180H, L180H High-Lift ve L220H lastikli yükleyiciler, yüksek çalışma zamanı için kolay bakım imkanları sunar. Motor kaputu elektronik olarak açılarak operatörün veya teknisyenin motor bölmesine tam erişim sahibi olmasını sağlar. Eğilebilir kabin, 30° veya 70° açıyla hidrolik olarak açılıp önemli bileşenlere engelsiz erişim sağlar. Servis noktalarının gruplanmış olması sayesinde günlük servis kontrolleri hızla ve kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Tekerleklerde bulunan fren aşınma göstergeleri, frenlerin durumunu kontrol etmeyi kolaylaştırır. Arka aks beşikleri, ömür boyu greslenmiş burçlara ve yataklara sahiptir ve bu sayede bakım gerektirmezler. Soğutucu fan, soğutma ünitelerinin kendi kendini temizlemesi için ters yönde dönebilir.

 

Daha uzun servis aralıkları için, akslar, şanzıman, hidrolik deposu ve yakıt deposu, kirlenmeye ve nem oluşumuna karşı koruma sağlanması için uzak konumda yer alan değiştirilebilir havalandırıcı filtrelerine sahiptir. Frenler dışa montedir ve yağ sirkülasyonu ön ve arka aksı soğutur. Bileşen aşınmasını azaltmak için, gecikmeli motor durdurma fonksiyonu otomatik olarak devreye girecek şekilde programlanabilir. Yeni fonksiyon, turboşarj ünitesi yeterince soğuduktan sonra motoru durdurur.

 

Ayrıca, bakım personelinin ve operatörlerinin makine çevresinde kolaylıkla yön bulmaları için tutamaklar ve basamaklar turuncu renge boyanmıştır. Bunlar, makinenin işe en kısa zamanda geri dönmesine yardımcı olur.

 

Yerel bilgileri küresel deneyimle bir araya getiren Volvo, kazançlılığı da artırmak için bir dizi hizmet sunmaktadır. Orijinal Volvo Parçaları, özel yapım ataşmanlar ve proaktif makine izleme, makinenin tüm ömrü boyunca toplam sahip olma maliyetini azaltmak için tasarlanmış birçok çözümden sadece birkaçıdır.