Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

13.3.2018

L350H LASTİKLİ YÜKLEYİCİ VOLVO’NUN AMİRAL GEMİSİ

L350H LASTİKLİ YÜKLEYİCİ VOLVO’NUN AMİRAL GEMİSİ

Önceki modele kıyasla %20'ye varan daha iyi yakıt verimine, üretkenliğe odaklı birçok gelişmeye ve çarpıcı yeni bir tasarıma sahip tamamen yeni Volvo L350H, lastikli yükleyici serisine katılıyor.

 

Volvo Construction Equipment’ın  en büyük lastikli yükleyicisi olan L350H, madencilikten ve taş ocaklarından ağır alt yapı çalışmalarına kadar birçok uygulamanın üstesinden gelmeye hazır. Yeniden tasarlanan Volvo L350H, 10 yıldan uzun zaman önce tanıtılan L350F modelinin başarısını en son yenilikçi teknolojiler ile sürdürüyor. 

 

%5'e kadar daha fazla üretkenlik

Güç ile kontrol arasında mükemmel bir kombinasyon sunan L350H, üretkenliği artırmak için tasarlanmıştır. Yeni nesil yüke duyarlı hidrolik sistemi, ataşmanların duyarlılığını geliştirmek ve bomun kaldırma ve indirme hızlarını iyileştirerek çevrim sürelerini kısaltmak için düşünülmüştür.

 

Makinenin performansını tamamlamak için, kapsamlı bir Volvo ataşmanları portföyü tasarlanmıştır. Bom geometrisi, koparma ve kaldırma kuvvetleri gibi L350H parametrelerine boyut ve tasarım açısından uyumlu ataşman serisi; yığından malzeme yükleme, patlatılmış malzeme yükleme, ağır hizmet blok taşıma ve kereste taşıma gibi uygulamalar için özel olarak üretilmiştir. Müşteriler, spesifik ihtiyaçlarına uygun özel yapım ataşmanlara da sahip olabilir.

 

Yeni Volvo kaya kovasının daha kolay dolum için daha uzun bir tabana ve optimize edilmiş bir yarıçapa sahip olması, %15'e varan oranda daha fazla üretkenlik ile sonuçlanır. Ayrıca uzun bom konfigürasyonu, 70 tonluk bir kamyonu en fazla altı pasta doldurmaya olanak sağlar.

 

Blok taşıma uygulamalarında yüksek kaldırma kuvveti maksimum stabilite için, L350H modeli standart ve ağır hizmet tipi olmak üzere iki kit versiyonuyla sunulmaktadır ve çeşitli ataşman braketleri ve tekli/çiftli blok çatalları arasından seçim yapılabilir. 

 

Yeni Volvo hazır malzeme kovası, 10,7 m³ kapasiteye sahiptir ve %5'e varan oranda daha fazla üretkenlik sağlar. Kova, daha kolay doldurma ve daha az dökülme için dışbükey yan duvarlara ve gelişmiş bir dökülme korumasına sahip olacak şekilde yeniden tasarlanmıştır. Üretkenliği artırmak ve şokları sönümlemek için, opsiyonel olarak Bom Süspansiyon Sistemi entegre edilebilir. Sistem, vitese ve hıza göre otomatik olarak çalışır.

 

%20 daha iyi yakıt verimi

L350H, yakıt tüketimini azaltmaya odaklı akıllı teknolojilere de sahiptir. Doldurulması daha kolay kovalar sayesinde, daha az yakıtla daha fazla malzeme taşınabilir, aynı zamanda hidrolik pompasının gücünü diğer fonksiyonlara saklamak için indirme ve boşaltma işlemleri sırasında kullanılan hidrolik akışı azaltılmıştır.


Düşük devirde yüksek tork üreten güçlü bir Volvo D16 motoru ile donatılan L350H, uzun süre boşta bekleme durumunda motoru durduran otomatik motor durdurma fonksiyonu ile de donatılabilir. Amiral gemisi lastikli yükleyici, Volvo'nun eşsiz bir tasarımı olan eko pedala da sahiptir. Bu özellik, gaz pedalının aşırı kullanımına karşı mekanik bir direnç yaratarak ekonomik kullanımı teşvik eder ve genel yakıt verimini artırır.

 

Konforlu sürüş

Baştan aşağı yeni L350H, operatör konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Sektör lideri Volvo kabini, minimum titreşim seviyelerine ve yeni arka görüş kamerası ve yeniden tasarlanmış aynalar sayesinde mükemmel görüş olanaklarına sahiptir. Kabin, yeni ayarlanabilir bir koltuk ve tüm H serisi Volvo lastikli yükleyicilerde standart olarak daha gelişmiş bir İnsan Makine Arayüzü ile de donatılmıştır. Turuncu tutamaklar ve basamakların akıllı yerleşimi ve kapının uzaktan kumanda ile açılabilmesi sayesinde, kabine erişim artık daha kolay ve daha güvenlidir.

 

Operatör yorgunluğunu azaltmak ve kullanımı kolaylaştırmak için, L350H yumuşak, normal ve aktif olmak üzere üç hidrolik modu seçeneği ile operatörün tercih ettiği duyarlılığa göre özelleştirilebilir. Ayrıca Konfor Sürüş Kontrolü (CDC), hızlı kamyon yükleme operasyonları için özellikle etkili bir yöntem olarak operatöre makineyi küçük bir kol ile yönlendirme olanağı sunar.

 

Göreve hazır

Dayanıklılık düşünülerek tasarlanan L350H, sağlam bir şase yapısı ve her iki pimde çift sızdırmazlığa sahip özel olarak tasarlanmış Z bar kaldırma arm sistemi ile donatılmıştır. Ayrıca, tamamen yüzer miller ile ağır hizmet tipi akslar, planet göbek redüksiyonu ve bakım gerektirmeyen arka aks muylu yatakları, bileşenlerin ömrünü uzatmaya yardımcı olur.

 

Servis işlemlerini geliştirmek için, yan kaput panelleri sayesinde günlük rutin kontroller kolaylaştırılmıştır. Ek olarak, önemli bakım noktalarına makineyi çevreleyen yürüme platformu kullanılarak güvenle erişilebilir.

 

Makine performansını ve kazançlılığı artırmak için Volvo, makine izleme, Orijinal Volvo Parçaları, operatör eğitimi ve Volvo Saha Simülasyonu gibi birçok hizmet sunmaktadır.

 

Yeniden tasarlanmış amiral gemisi Volvo L350H, ekstrem üretim ortamları için mükemmel ortağınız olacak.