Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

5.10.2016

VOLVO MOTOR YAĞLARI, EN YÜKSEK MOTOR TEMİZLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN ÖZEL DİZAYN EDİLMİŞTİR

VOLVO MOTOR YAĞLARI, EN YÜKSEK MOTOR TEMİZLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN ÖZEL DİZAYN EDİLMİŞTİR
Ascendum Makina’nın müşterilerine sunduğu Volvo Motor yağları, Volvo iş makinelerinde en yüksek motor temizliğini sağlaması için özel baz yağ ve katkılarla dizayn edilmiştir. Bir iş makinesinin tüm işletme maliyetleri dikkate alındığında yağ giderlerinin, toplam maliyetlerin ortalama yüzde 2’sini oluşturmaktadır. Yağ seçiminin etki ettiği yakıt, yedek parça ve onarım maliyetlerinin ise toplam maliyetin diliminin yüzde 50’den daha fazlasını kapsamaktadır. Bu da iş makinesi için en iyi performansı gösterecek yağın tercih edilmesinin bir lüks değil, bir ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Volvo makinelerinde orijinal Volvo yağı kullanımı, en yüksek performansı makinanıza temin ediyor. 
 
Motorun performansına etki eden faktörlerin başında da motor temizliği gelmektedir. İçten yanmalı motorlarda yakıtın yanmasını sonucu ortaya çıkan kurum, karbon tanecikleri ve kirli suyun büyük bir bölümü egzoz gazlarıyla birlikte dışarı atılsa da bir miktar su kartere, dolayısıyla da yağa karışıyor. Yağ, bu kirleticileri beraberinde tüm yağlama noktalarına taşıyor. Doğru yağ seçimi yapılmadığı taktirde ortaya çıkan bu kirleticiler piston, gömlek ve segman üzerlerinde kurum tabakalarının oluşmasına, buna bağlı olarak ısı transferinin azalması ve sürtünmenin artmasına sebep olurken, uzun vadede motor veriminin düşmesine ve ömrünün kısalmasına yol açıyor.
 
Volvo İş Makinelerinde Orijinal Volvo Yağları kullanımı, makinenin dizayn edildiği haliyle çalışmasını ve en yüksek performansın elde edilmesini garanti eder.