Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

23.12.2016

HAS BETON'A VOLVO DESTEĞİ

HAS BETON'A VOLVO DESTEĞİ

Beton sektörünün köklü firmalarından Has Beton, Volvo ile 30 yıla dayanan iş birliğini yeni ürünlerle tazeliyor. İş Leasing aracılığıyla Volvo’nun 3 yeni lastik yükleyicisini makina parkına katan firma, üretimini arttırmak adına yatırımlarına devam ediyor.

İstanbul Cebeci bölgesinde 1996 yılından bu yana faaliyet gösteren Has Beton; İSFALT, İSTON gibi kamu kuruluşları ve Betonsa, Nuh Beton gibi özel sektör firmalarına agrega tedarik ediyor. Aylık 250-300 bin tonluk agrega üretilirken, bu sayının yeni kurulacak tesisle birlikte 600 bin tona kadar yükseltilmesi hedefleniyor. Hazır beton alanında okul ve hastane gibi büyük projelerinin yürütücülüğünde İş Leasing’in de yardımıyla Volvo’dan destek alan firma, satın aldığı 3 yeni lastik yükleyicisi ile de ilişkilerine de yeni bir boyut kazandırıyor.

Has Beton’un Volvo ile iş birliği 30 yıllık bir maziye sahip. Gelinen süreci değerlendiren Has Beton Şirket Ortağı Osman Kartal, “İlk Volvo makinemizi 1986 yılında fuarda almıştık, 4480 yükleyici modeliydi. Volvo’nun bütün yükleyici serisini kullanma fırsatı bulduk. Ar-Ge çalışmalarını takip ediyoruz. Volvo iş makineleri, yakıt gideri konusunda ekonomik, operatöre konfor sunuyor ve arıza yapan bir marka değil. Önceden L180H kullanıyorduk, L220H’ye geçiş yaptık. Operatörlere makineyi sorduğumuzda neredeyse yarım gazla malzemeye girip kovayı doldurduklarını söylüyorlar. L220H, büyük olmasına rağmen fazla enerji harcamadan yüke rahat bir şekilde girdiği için daha az yakıt tüketiyor. 3 kovayla bir kamyonu doldurabiliyor. Dolayısıyla daha büyük tonajlı makine kullanmak üretim ve maliyet açısından avantaj sağladı.” diyor ve ASCENDUM Makina’nın ürünlerinin arkasında durmasının Volvo’yu tercih etmelerindeki en büyük sebeplerden birini oluşturduğunu söylüyor.

Has Beton’un Cebeci’de yer alan tesisinin makina parkındaki ağırlığın Volvo’da olduğunu belirten Kaptan, “Cebeci’deki tesisimizde ikisi L220H, biri L150H ve biri L150G olmak üzere 4 adet Volvo lastikli yükleyici çalışıyor. Ekskavatör olarak 1 adet EC700D ve 1 adet EC350D Volvo paletli ekskavatörün dışında 4 adet ekskavatör daha çalışıyor. Bunların dışında 2 adet delici, 30 adet damperli kamyon ve 2 adet sulama tankeri ocakta faaliyet gösteriyor. Konkasörlerimiz 110’luktu fakat şimdi 2 adet 140’lık tesis kurduk. Böylece üretimi 2 katına çıkaracağız. Pınarhisar’daki ocakta ise 1 adet L150H lastikli yükleyici ve 1 adet EC350D paletli ekskavatör bulunuyor. Orada da 2 adet 110’luk konkasör tesisi mevcut.” diyor.

Kartal’a göre piyasada yer alan yeni nesil iş makinaları, sahip oldukları özellikler yönünden birçok benzerlik içerisinde. Buna rağmen her zaman tercihlerinin Volvo olacağını söyleyen Kartal, İş Leasing aracılığıyla yeni satın alınan ürünlerin avantajlarını şöyle açıklıyor: “Leasingle yaklaşık 1 ay önce 2 adet L220H ve 1 adet L150H alımı yaptık. Leasing tercih etmemizin en büyük amacı KDV oranının yüzde 1 olmasıdır. Faiz oranları konusunda İş Leasing uygun bir teklif sundu. Ayrıca İş Bankası’nın yaygınlığı da tercih etmemizde önemli bir etken oldu.”