Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

14.12.2021

ASCENDUM MAKİNA VE HAREKET’TEN DEV İŞ BİRLİĞİ

ASCENDUM MAKİNA VE HAREKET’TEN DEV İŞ BİRLİĞİ

Uluslararası arenada gücünü artırmak isteyen Hareket, gerçekleştirdiği projelerdeki değişen vinç ihtiyacını karşılamak adına büyük bir alıma imza attı. Ascendum Makina’nın Türkiye distribütörü Sany’den iki adet 800 ton kapasiteli SCC8000A ve bir adet 400 ton kapasiteli SCC4000A paletli vinç satın alan Hareket’e ilk teslimat, törenle gerçekleştirildi. Uluslararası alanda gücünü her geçen gün daha da artıran Hareket, bu alımla Türk ağır taşımacılık şirketleri arasındaki öncü rolünü de güçlendirdi.

 

Ascendum Makina ve Hareket Proje Taşımacılık, ağır taşımacılık sektörü için önemli bir iş birliğine imza attı. Hareket, Ascendum Makina’nın Türkiye distribütörü olduğu Sany’den iki adet maksimum 800 ton kapasiteli SCC8000A ve bir adet maksimum 400 ton kapasiteli SCC4000A paletli vinç satın aldı. Ürünler, Hareket’in İzmir Aliağa’daki garajında gerçekleştirilen bir törenle teslim edildi. Törene Hareket Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum, Hareket Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Altunkum, Ascendum Makina Türkiye COO’su Tolga Polat, Sany International Genel Müdür Yardımcısı Leon Lee, Sany Europe KeyAccount Manager LiuChang, Sany International İş Geliştirme Müdürü Yin Dian ve Palmak Genel Müdürü Zeki Daşdemir katıldı.

 

 

Sany’nin yüksek tonajlı paletli vinç modellerinden biri olan SCC8000A’dan hem Hareket’e hem de Türkiye pazarına ilk teslimatını yapan Ascendum Makina, bu satışla Türkiye’nin uluslararası kaldırma ve vinç kiralama arenasındaki gücüne de önemli katkı sağlayacak. Teslimat töreninin ardından Sany SCC8000A Hareket’in Ukrayna’daki projesinde kullanılmak üzere bu ülkeye gönderilecek. Maksimum 800 ton kaldırma kapasitesine sahip olan SanySCC8000A, rüzgâr türbinleri için 168 metre ana bom ve 12m fixedjib bom konfigürasyonu kullanma imkânı sağlıyor. Paletli vinç modelinde bulunan hemen hemen tüm konfigürasyonlarla birlikte teslim edilen Sany SCC8000A, 99 metre ana bom ve 96 metre luffingjib bom konfigürasyonuyla da 195 metrelik erişim mesafesine ulaşabiliyor.

 

Önceki tecrübeler referans oldu

Sany SCC8000A, teslimat törenine katılan Hareket Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum, Hareket’in 1998 yılından beri yurtdışı projelerinde yer aldığını, ağır taşıma şirketleri arasında dünyada 16’ncı, vinç kiralama konusunda ise 46’ncı sırada yer aldığını belirtti. Altunkum, şunları söyledi: “Global bir Türk şirketi olarak ağır taşıma ve kaldırma konusunda Avrupa’da 4’üncü sıradayız. Yatırımlarımızı da bu ihtiyaçlar doğrultusunda yapıyoruz. Yurtdışı projelerimiz için planlamamız doğrultusunda ekipman yatırımları gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

 

Sany kapasiteyi etkiliyor

Sany ile ilk kez 2015 yılında çalıştıklarını ve satın aldıkları 180 tonluk paletli vincin performansından memnun olduklarını dile getiren Altunkum, Sany tercihlerine yönelik olarak şu değerlendirmede bulundu: “Sany tercih etmemizin en önemli nedenlerinden biri kapasite. Özellikle rüzgâr santrali montajlarında sürekli değişen ihtiyaçlara Sany’den aldığımız bu yeni modeller tam olarak cevap verebiliyor. Bu noktada da Sany’nin doğru tercih olduğunu düşünüyoruz.”

 

Satış sonrası hizmet kilit role sahip

Yapılan teslimatın hem Ascendum Makina hem de Hareket tarafına katkı sağlayacağını ifade eden Ascendum Makina Türkiye COO’su Tolga Polat, bu satışın gerçekleşmesinde en önemli rolün satış sonrası hizmetler noktasındaki kaliteleri olduğuna vurgu yaptı. Sany markası özelinde bu büyüklükte bir teslimatı ilk kez gerçekleştirdiklerini dile getiren Polat şöyle devam etti: “Bu teslimat bizim için büyük önem taşıyor. Sany tarafı için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Çünkü Hareket alanında dünyanın en önde gelen markaları arasında yer alıyor. Hem biz hem de Sany tarafı bu iş için özel bir yapı oluşturduk. Sany’den bir satış sonrası mühendisi de bu iş için Türkiye’ye geldi ve yaklaşık iki yıl boyunca da burada kalacak.”

 

Vinç alanında da diğer yer aldığı sektörlerde olduğu gibi kaliteyi ve sektör aktörlerini en iyi şekilde desteklemeyi hedef alarak hareket ettiğini belirten Polat, Sany’nin de Türkiye’ye bir üs olarak gören tavrının sektöre değer katacağını sözlerine ekledi.

 

“Hareket, En Önemli Müşterimiz”

Paket halinde yapılan bu satış iki adet Sany SCC8000A, bir adet SCC4000A paletli vinç ve 3 adet mobil vinci kapsıyor. Bu modellerin teslimatı ile ilgili olarak da çalışmalar devam ediyor. Teslimat töreninde konuşan Sany International Genel Müdür Yardımcısı Leon Lee, Hareket’in dünyadaki en önemli müşterileri arasında yer aldığını belirterek, bu satışın kendileri adına da çok önemli olduğunu dile getirdi. Hareket’e teslim edilen SCC8000A’nın hâlihazırda dünyada 50 adet satıldığını da sözlerine ekledi. Pazarda kendi sınıfındaki en güncel modellerden biri olan SCC8000A, 230 ton arka ağırlık, 390 ton Super Lift ağırlıkları ve 80 ton palet arası balans ağırlıkları ile daha ağır malzemeleri daha yüksek noktalara çıkarmaya imkân tanıyor. Ayrıca rüzgâr santrali montajı gibi sürekli gelişen alanlarda ihtiyaca tam olarak cevap verebiliyor.”

 

Palmak Makina Genel Müdürü Zeki Daşdemir ise Hareket ile yapılan bu çalışmanın iş modeli olarak Avrupa’ya dahi örnek olabileceğini belirtti.

 

SANY PALETLİ VİNÇLER, DAHA YÜKSEĞE DAHA AĞIR YÜKLERİ KALDIRMAK İÇİN TASARLANDI!