Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

6.4.2022

VOLVO İŞ MAKİNALARI, SAHALARA KUSURSUZ ŞEKİLDE UYUM SAĞLAR!

VOLVO İŞ MAKİNALARI, SAHALARA KUSURSUZ ŞEKİLDE UYUM SAĞLAR!

Volvo iş makinelerinin Türkiye distribütörü Ascendum Makine olarak, uzun yıllardır mermer ocaklarının en çok tercih edilen tedarikçileri arasında yer almaktayız. Tercih sebeplerimizin ilki, Volvo İş Makinelerinin mermer ocaklarında gösterdiği yüksek performans ve üretkenliktir. 

 

Yüksek performans ve üretkenliği düşük yakıt tüketimiyle birlikte sunması da Volvo İş Makinelerinin mermer ocaklarında en fazla tercih edilen makineler arasında yer almasında önemli rol oynamaktadır. Yüksek üretkenlik ve düşük yakıt tüketimiyle birlikte Ascendum Makine olarak  sağladığımız etkin satış sonrası hizmetlerle de işletme maliyetlerine destek olmaktayız. 

 

Mermer sektörünün ihtiyaçları çerçevesinde geliştirilen ve Volvo’nun pazar lideri olduğu 55 tonluk makine çalışma ağırlığına sahip L350HM, 35 tonluk çalışma ağırlığı ile L220HM ve 28 ton çalışma ağırlığı ile L180HM lastikli yükleyicilerle birlikte 75 ton sınıfı EC750, 50 ton sınıfı EC480 ve 40 ton sınıfı EC380 paletli ekskavatörler de ocaklarda yoğun olarak kullanılmaktadır. Belden kırma kaya kamyonu sınıfında ise 25m3 lük A25, 30m3 lük A30, 35 m3 lük A35 ve 40m3 lük kasa hacmi ile A40 modelleri mermer ocaklarında her koşulda kesintisiz çalışabilme imkânı sağlamaktadır. Volvo lastikli yükleyicilerden L180HM ve L220HM blok mermer sektörüne yönelik olarak tasarlanmış Tork Paralel Bom sistemi, mermer bloğunu makinenin ağırlık merkezine daha yakın tutarak daha yüksek taşıma kapasitesi imkânıı sunmakta. Şanzımanlarda bulunan OptiShift özelliği sayesinde sahanın ve operatörün ihtiyaçlarına göre vites seçimi ile maksimum güç ve yakıt ekonomisini bir arada sunuyor. OptiShift’in bir diğer özelliği olan Reverse by Braking ile frene basmaya gerek kalmadan, operatörün frene basmasına gerek kalmadan makinenin belirlediği uygun hıza kendini düşürerek hızla yön değiştirmeye imkân sağlıyor ve bu sayede daha uzun şanzıman ve diferansiyel ömürleri sağlanıyor. 

 

Çevre dostu olarak geliştirilen Volvo motorlar düşük devirlerde dahi yüksek tork üreterek sınıfındaki en düşük yakıt sarfiyatını sunuyor. L180HM, L220HM, A35, A40, EC380 ve EC480 modellerinde Volvo’nun son teknolojiye sahip D13 model motoru kullanılıyor. Buna ek olarak L350 ve EC750’de D16 model motor kullanılıyor. Tüm bu modellerde kullanılan D13 ve D16 motor sayesinde Volvo İş Makineleri sahalara kusursuz şekilde uyum sağlarken, yedek parçaya erişim noktasında da çok önemli bir avantaj sağlanmış oluyor. Tüm Volvo lastikli yükleyici ve ekskavatörlerde standart olarak sunulan yağ banyolu ön hava filtresi sayesinde motora toz girişinin minimize edildiği ve böylece motor ömrünün önemli ölçüde artırıldığı vurgulanıyor.

 

Volvo’nun Mermer Uygulamalarında en çok tercih edilen yükleyicisi 55 ton çalışma ağırlığına sahip L350H tır. L350H D16E dizel motorla donatılmıştır 540 beygirlik bir güce sahiptir.1400 devirde 2550 Nm tork üretebilen L350H gücün yanında düşük devirlerde maksimum torku elde etmesi sayesinde performans ve ekonomiyi birlikte sunmaktadır. Dayanıklılık göz önünde bulundurularak tasarlanan L350H, sağlam bileşenler ve güçlü bir şasi yapısı ile üretilmiştir. Ekstra güçlendirilmiş merkezi bağlantılar zorlu uygulamalarda güç ve dayanıklılık sağlar ayrıca özel olarak tasarlanmış Z-bar kaldırma kolu, sürekli çalışma süresi ve daha uzun makine ömrü için pimlerin her birinde çift contaya sahiptir. Tam yüzer şaftlara sahip ağır hizmet tipi akslar, planet göbek redüksiyonu ve bakım gerektirmeyen arka aks yatakları sayesinde makinenin makinenin işte kalma süresi ve bileşen ömrü artıyor. 

 

L350 makinelerinde kolay kabin erişimi zorlu mermer sahalarında çok önemlidir. L350'lerde kabin erişimi güvenli ve renkli trabzanlar, her durumda 3 noktadan tutunma ve uzaktan kapı açılması gibi birçok ayrıcalığı bir arada sunmaktadır. Kabin içerisinde de Operatöre maksimum konforun sağlanması için çeşitli özelliklere sahiptir. Örneğin CDC yani Confort Drive Control özelliği ile operatör direksiyonu kullanmasına gerek kalmadan sol el parmakları ile makineyi rahatlıkla kontrol edebilmektedir. Ayrıca ısıtmalı ve konforlu süspansiyonlu koltuğu ile operatöre çalışma anında maksimum konforu sunmaktadır. Bunlarla birlikte makine üzerinde standart olarak bulunan  Eko pedal Volvo tarafından tasarlanmıştır. Eko pedal, gaz pedalının aşırı kullanımına tepki olarak mekanik bir geri itme kuvveti uygulayarak ekonomik çalışmayı teşvik eder aynı zamanda makineye ani yüklenmeleri engeller. Bu özellik yüksek verimlilik ve yüksek yakıt ekonomisi sağlar. Her türlü sesli ortamda duyulabilen geri vites ikazı White noise olası kazaları minimuma indirmek için makinede standart olarak mevcuttur.

 

TÜM VOLVO İŞ MAKİNALARINI KEŞFEDİN!

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: ascendum.com.tr/tr/iletisim