Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

4.4.2022

“Mermerin Lideri” Ascendum 27. Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’daki yerini aldı

“Mermerin Lideri” Ascendum 27. Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’daki yerini aldı

Türkiye doğal taş ihracatının kalbi olan Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 27. kez 30 Mart - 2 Nisan 2022 tarihleri arasında fuarizmir’de kapılarını açtı. Mermer ocaklarında fark yaratan katma değeriyle Ascendum Makina, fuarda ziyaretçileriyle bir araya gelerek son teknoloji ürünü iş makinelerini sergiledi.

 

Dünyanın en büyük doğal taş fuarlarından biri olan Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık aranın ardından 27. kez kapılarını tekrar açtı. Bu sene İzmir’de 30 Mart - 2 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenen fuar, 150 bin m² sergi alanında, 1015 katılımcıyla gerçekleştirildi. Fuarı 145 ülkeden 8 bini yabancı olmak üzere toplam 78 bin kişi ziyaret etti.

 

2022 yılı için doğal taş sektörüne umut olan fuarda, doğal taş, işlenmiş ve yarı işlenmiş taş, mermer makineleri, iş makineleri ve sarf malzemeler gibi ürün grupları ziyaretçilerle buluştu. 4 gün süren fuar, sektöre milyonlarca dolar değerinde ticaret hacmi sağladı.

 

Doğal taşın yanı sıra son teknoloji makineler de ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti. 500’e yakın makinenin sergilendiği alanda ürünler 5 bin dolardan 500 bin dolara kadar değişen fiyatlarla sahiplerini buldu. Milyon dolarlık satışlara imza atan makine sektörü temsilcileri, fuarda kurulan iş birlikleriyle satışların yıl boyunca devam edeceğini belirtti.

 

Volvo L350H, Volvo A40G ve Lokotrack LT1213 iş makineleri büyük ilgi gördü

 

Altyapı, yol yapımı projeleri, inşaat ve madencilik sektörlerinde fark yaratan Volvo İş Makinaları, SDLG İş Makinaları, SANY Paletli Vinç ve Forekazık Makinaları, SANY Liman Ekipmanları ve Metso Outotec kırma eleme ekipmanlarının Türkiye distribütörü olarak hizmet veren Ascendum Makina da “Mermerin Lideri” mottosuyla fuardaki yerini aldı. Fuar boyunca kalabalık bir ekiple ziyaretçilerini ağırlayan Ascendum Makina’ya ilgi oldukça yüksek olurken, stantta Volvo L350H tekerlekli yükleyici ve Volvo A40G belden kırma kaya kamyonu ile Metso Lokotrack LT1213 makinaları sergilendi.

 

Volvo L350F'den aldığı mirasla birlikte daha akıllı, daha sağlam olan L350H, 2007 yılında piyasaya sürülen öncüsünün başarısı üzerine üretildi. Yenilikçi bir yaklaşım ve son teknoloji ile yükseltilen L350H, madencilik, taş ocakları ve ağır altyapıya sahip sahalarda Volvo D16E motor ve 1.800 rpm maksimum güç ile zorlu koşullarla baş etmeye hazır. Volvo A40G belden kırma kaya kamyonuyla ise taşımacılık daha kolay ve daha verimli hâle geliyor. Ağır arazi işleri için tasarlanmış bu makine, Volvo teknolojisi ve etkileyici konforu ile sürdürülebilir operasyonlara katkı sağlamak amacıyla devamlı üretkenlik sunuyor. Volvo A40G, Volvo D13J motor ve 39.000 kg yük taşıma kapasitesine sahip. Metso Lokotrack LT1213 mobil HSI kırıcı, yüksek kapasitesi ve verimli yakıt ekonomisi ile tanınıyor. Yatay şaft darbeli (HSI) kırma ünitesi ile donatıldı ve özellikle beton, asfalt ve yıkım atıkları işleme gibi geri dönüşüm uygulamalarında birincil veya ikincil kırıcı olarak çalışabiliyor. Üstelik bu makine kireçtaşı uygulamaları için de mükemmel bir seçim.

 

 

“25 yıldır sektöre yüksek katma değer sağlıyoruz”

 

Fuarla ilgili izlenimlerini aktaran Ascendum Makina Türkiye COO’su Tolga Polat, pandemi sebebiyle ara verilen fuara gerek katılımcıların gerek yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Stantları gezdiğimde müşterilerimizin hepsinin burada olduğunu gördüm. Bu fuar için son zamanlarda gördüğüm en kalabalık Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı diyebilirim” dedi. Kalabalık bir ekiple fuara katılmalarını Ascendum İnsan Kaynakları olarak sektörde satış ve satış sonrasında çok fazla deneyime sahip olmalarına bağladı. Volvo İş Makinaları’nın mermer ve doğal taş sektörüne sağladığı katma değer ile ilgili konuşan Polat şöyle söyledi: “Mermer ve doğal taş çıkarılan şantiyelerin yaklaşık yüzde 70-80’inde Volvo İş Makinaları çalışıyor. Volvo İş Makinaları olarak aşağı yukarı 25 yıldır bu sektörün içindeyiz. Doğal olarak katma değerimiz oldukça yüksek. Bunlardan en önemlisi makineler vasıtasıyla Volvo’nun İsveç teknolojisini Türkiye’ye getirdik. Bu makineler teknolojisiyle, yakıt sarfiyatıyla, işte kalma süresiyle mermerde en verimli şekilde üretim yapılmasına olanak sağlıyor.” Polat, bu çalışmaların arkasında özellikle büyük bir satış sonrası kadrosu bulunduğunun da altını çizerken, “Bütün bu ayrıntıları birlikte değerlendirdiğimizde Ascendum olarak sektöre oldukça yüksek bir katma değer sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Mermer ve doğal taş sektöründeki firmaların belli başlı kriterlere göre hareket ettiklerine değinen Polat, Ascendum olarak bu kriterlerin hepsini yerine getirdiklerini ifade etti: “Müşteriler çok daha bilinçli tercihler yapmaya başladı. Bu anlamda müşteriler uzun vadeli yatırımlara ve verimliliğe önem veriyor. Dolayısıyla şantiyesine en verimli makineyi satın almak istiyor. Ascendum olarak makinelerimiz zorlu doğa şartlarıyla mücadele ediyor. Bu nedenle makinelerin dayanıklılığı, seriliği kısacası verimliliği oldukça önemli bir rol oynuyor.”

 

“Mermerin Lideri” Fuar’dan canlı yayınlarla da sosyal medyada ilgi gördü

 

Ascendum Makina, 4 gün boyunca standa ilgi gösteren ziyaretçilerini ağırlarken bir yandan da 2 gün boyunca fuar alanından canlı yayınlar gerçekleştirdi. Sosyal medyadan yayınlanan 6 ayrı canlı yayına Ascendum Makina Türkiye COO’su Tolga Polat ile Türkiye Satış Direktörü Nusret Arda Okay, Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Mustafa Mümtaz Civan ve bayiler konuk olarak katıldı. Çok sayıda kişinin izlediği canlı yayınlarda 2 ödüllü yarışma da düzenlendi ve soruları doğru yanıtlayarak yarışmayı kazanan iki kişiye Volvo iş makinesi maketi hediye edildi.