Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

1.7.2022

VOLVO CE, DÜNYANIN İLK PROTOTİP HİDROJEN BELDEN KIRMA KAYA KAMYONUNU TEST ETMEYE BAŞLADI!

VOLVO CE, DÜNYANIN İLK PROTOTİP HİDROJEN BELDEN KIRMA KAYA KAMYONUNU TEST ETMEYE BAŞLADI!

Volvo İnşaat Ekipmanları (Volvo CE), net sıfır geleceğe doğru değişimi yönlendirme taahhüdünde hareket etmeye devam ediyor. Hidrojen teknolojisinde çığır açmayı amaçlayan çok paydaşlı bir araştırma projesinin tamamlanmasının ardından şirket, dünyanın ilk yakıt hücreli belden kırma kaya kamyonu prototipi Volvo HX04'ü test etmeye başladı…
 

Volvo İnşaat Ekipmanları (Volvo CE), net sıfır sera gazı emisyonu taahhüdüne bağlı olarak, sürdürülebilir güç kaynaklarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Volvo CE'nin halihazırda en geniş ticari ürün yelpazesini sunduğu elektrikli çözümlerinin yanı sıra , şirketin çabaları arasında hidrojen yakıt hücresi teknolojisi aracılığıyla elektrifikasyon potansiyelinin keşfedilmesi de yer alıyor. Şimdi, dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli belden kırma kaya kamyonu prototipi Volvo HX04'ün test edilmesiyle önemli bir dönüm noktasına ulaşıldı. 
 

Kimyasal reaksiyon elektrik gücüne dönüşüyor
 
Hidrojenli araçlar için yakıt doldurma işlemi hızlı bir şekilde devam ediyor. Volvo HX04 yaklaşık 7,5 dakikada 12 kg hidrojenle dolduruluyor. Doldurulan hidrojen ileHX04 yaklaşık dört saat çalışabiliyor. Yakıt hücreleri, hidrojeni oksijenle birleştirerek çalışıyor ve ortaya çıkan kimyasal reaksiyon, makineye güç sağlayan elektrik gücünü üretiyor. Bu süreçte, yakıt hücreleri ayrıca kabinin ısıtılması için kullanılabilecek ısıya sağlıyor.

 

Volvo CE İleri Mühendislik Programları Başkanı Carolina Diez Ferrer şunları söylüyor: “55 yıldan uzun bir süre önce dünyanın ilk belden kırmalı kamyonunun mucitleri olarak, bu yakıt hücreli taşıyıcı konseptiyle yeniden değişime yön vermekten mutlu ve gururluyuz. Bu yenilik, elektrik çözümlerinin yanı sıra enerji dönüşümünde hidrojenin fırsatları hakkında değerli bilgiler verecektir. Birden fazla teknolojiyi keşfederek ve ortaklaşa çalışarak inşaat endüstrisini karbondan arındırmak için en iyi yolu yaratabileceğimize inanıyoruz.” 

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN! 

Tüm haberleri keşfedin!