Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

30.6.2022

Ascendum Makina Türkiye, Volvo Days 2022’de yerini aldı

Ascendum Makina Türkiye, Volvo Days 2022’de yerini aldı

Dünyanın farklı yerlerinden gelen konukların Volvo CE ürünlerini ve hizmetlerini keşfettiği Volvo Days 2022’de Volvo İş Makinaları’nın Türkiye distribütörü Ascendum Makina da yerini aldı. Yeni teknolojilerin ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayan inovasyonların öne çıktığı Volvo Days, “Change Starts Here” (Değişim Burada Başlar) temasıyla düzenlendi.

 

Volvo İş Makinaları (Volvo CE), bir klasiğe dönüşen Volvo Days etkinliğinin bu yılki açılışını 31 Mayıs tarihinde başlattı. “Change Starts Here” (Değişim Burada Başlar) temasıyla düzenlenen etkinlikte Volvo İş Makinaları’nın sürdürülebilirlik, elektromobilite ve hizmetler alanlarındaki çözümleri sergilendi. İsveç’in en eski şehirlerinden Eskilstuna’da gerçekleşen etkinlik üç hafta sürerken Volvo CE, programa fiziki olarak katılamayanların aynı heyecana ortak olmasını sağlayan sürükleyici bir dijital deneyim sundu. 

 

Ascendum Makina etkinliğe katıldı
 

Volvo İş Makineleri için önemli bir müşteri etkinliği olan Volvo Days, dünyanın her yerinden gelen konukların Volvo CE ürünlerini ve hizmetlerini keşfetmesini sağlıyor. Konuklar demo gösterilerini izleyebiliyor, uzmanlarla fikir alışverişinde bulunabiliyor ve test deneyimi yaşayabiliyor. Yeni teknolojilerin ve hizmetlerin öne çıktığı Volvo Days 2022’de altyapı, yol yapımı projeleri, inşaat ve madencilik sektörlerinde fark yaratan Volvo İş Makinaları’nın Türkiye distribütörü olarak hizmet veren Ascendum Makina Türkiye de yerini aldı. 


 

 

 

 

Yeni teknolojiler ilgi gördü 


Etkileyici makina şovlarıyla başlayan etkinlikte öne çıkan noktalardan biri elektrikle çalışan makinalar oldu. Yapılan sunumlarla Volvo CE’nin geliştirdiği elektrikli kompakt makinaların şarj çözümleri, kullanım süreleri ve batarya teknolojileri anlatılırken, katılımcılar etkinlik süresince tüm yeniliklere yakından ilgi gösterdi.


Dikkat çeken yeniliklerden bir diğeri de Elektrikli Makine Yönetim Uygulaması (EMMA) adı verilen ve müşterilerin Volvo elektrikli makinalarının şarjını ve konumunu uzaktan kontrol etmelerini sağlayan uygulama oldu. Bu uygulama, müşterinin bulunduğu lokasyon neresi olursa olsun bildirim almasını sağlayan, akıllı telefondan, tabletten ve bilgisayardan erişilebilir olan basit ama değerli bir araç olarak lanse edildi.   

 

 

 

 

Volvo EC230 oldukça dikkat çekti 

 

Sürdürülebilirliğe katkı sağlayan inovasyonların öne çıktığı Volvo Days’te, 500kW'ya kadar elektrikli araçlar için küresel standart kombine DC şarj sistemlerinden biri olan Combo2-Plug ile tamamen uyumlu ve 8 saat çalışma yeteneğine sahip ekskavatörü Volvo EC230 oldukça dikkat çekiciydi. Volvo EC230’un, dizel motorlu Volvo EC220'ye kıyasla enerji çalıştırma maliyetlerinde yüzde 60-70 oranında daha tasarruflu olduğu uzmanlar tarafından belirtildi. Sıfır emisyon ve neredeyse sessiz çalışma yeteneği ise fazlasıyla etkileyici oldu. Ayrıca etkinlikte yer alan konuklar, Volvo L180H High-Lift tekerlekli yükleyicisinin daha güçlü versiyonu olan Volvo L200H’ı görme şansını da yakaladı. Bu yeni makinada kaldırma gücünün yüzde 27 oranında arttığı vurgulandı. 

 

Volvo CE’nin değişime verdiği önem kanıtlandı 

 

2022 yılında düzenlenen Volvo Days’te yer alan birçok teknolojinin temelinde sıfır emisyona sahip bir ideali gerçeğe dönüştürmek yatıyor. Elektrikli makinaların tanıtımları yapılırken kablodan şarj ünitesine kadar tüm detaylar dikkatli şekilde anlatıldı. “Change Starts Here” (Değişim Burada Başlar) temasıyla düzenlenen etkinlikte sunumların en ince ayrıntıya bile değinmesi Volvo İş Makinaları’nın geleceğe dair değişime verdiği önemin en büyük kanıtlarından biri oldu.