Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

13.1.2023

VOLVO CE, ŞANTİYE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇARPIŞMA ÖNLEME SİSTEMİNİ SUNUYOR!

VOLVO CE, ŞANTİYE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇARPIŞMA ÖNLEME SİSTEMİNİ SUNUYOR!
Sıfır kaza vizyonunu gerçekleştiren Volvo CE, lastikli yükleyiciler için operatörün tepki vermesini destekleyen ve geri viteste çalışırken çarpışma riskini veya sonuçlarını azaltmaya yardımcı otomatik frenleme özelliği olan Çarpışma Önleme Sistemini piyasaya sürdü.
 
Bu yeni sistem çarpışma riski olduğunu sensörleri yardımıyla belirleyerek çarpışmadan önce makineyi yavaşlatmak veya çarpışmadan kaçınmak için makineyi durdurmaya yönelik 2-3 saniye boyunca otomatik olarak frenleri etkinleştirerek çalışır. Frenlemenin bu şekilde başlatılması operatörün fren yapması için bir uyarıdır.
 
Sorunsuz istifleme operasyonları için sistem, makinenin tırmandığı son eğimi hatırlayarak geri dönüşlerde operatörlerin uygun frenleme yapmasına da yardımcı olur. Ayrıca belirli saha koşulları için geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 
Lastikli yükleyici, geri vitesteyken ve kaçıncı viteste olursa olsun Çarpışma Önleme Sistemi 3-15 km/h (1.86-9.32mp/h) hızları arasında şantiye güvenliğini artırır. Bunun gibi yardımcı sistemler bile kazaları tamamen ortadan kaldıramaz, bu nedenle Volvo CE her zaman güvenli operatör sürüş prensibini savunur ve asıl kontrolü yani tam durdurmayı operatöre bırakmıştır.

Volvo Lastikli Yükleyiciler için geliştirilmiş olan Çarpışma Önleme Sistemi , şu anda L110H, L120H, L150H, L180H, L220H, L260H ve L200H lastikli yükleyicilerde opsiyonel olarak mevcuttur.
 
Çarpışma Önleme Sistemi müşterilerin istekleri doğrultusunda makineye sonradan eklenebilen bir özellik olarak ta dünya genelindeki tüm pazarlarda mevcuttur.
 

Tüm Haberler İçin!