Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

26.1.2024

Volvo CE'de Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Çözümleri

Volvo CE'de Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Çözümleri

Volco CE, çevresel etkisini azaltmak ve faaliyetlerini daha sürdürülebilir hale getirmek amacıyla atık miktarını  azaltarak, yeniden kullanımı ve geri dönüşümü artırarak operasyonlarını daha verimli hale getirmeyi hedeflemektedir.

 

Paletli ekskavatör, lastikli ekskavatör ve bu makinelerin parçaları üretiminde uzmanlaşan Kore'deki Changwon tesisi, Pederneiras, Brezilya; Shippensburg, ABD ve Braås, İsveç'teki tesislerle birlikte Sıfır Atık sertifikasını elde eden dördüncü Volvo CE tesisi olmuştur. Sertifika, Volvo Group Çevre Komitesi tarafından yapılan kapsamlı bir denetleme sonucunda verilmiştir.

 

Volvo CE Changwon'da Güvenlik ve Çevre Başkanı Naeki Bae “Çevre duyarlılığı iklim ve kaynaklar üzerindeki etkimizi mümkün olduğunca azaltmaya yönelik temel değerlerimizden biridir." diyor ve “Changwon'daki geri dönüşüm oranını 2015'teki %83,6 oranından, bugün %95,5'e çıkardık ve daha da iyileştirmenin yollarını sürekli arıyoruz.” sözlerini de ekliyor.

 

Operasyonlarda atığı azaltmak, Volvo CE'nin küresel taahhüdü olan döngüsel bir ekonomiye geçişi destekleme ve kaynak verimliliğini artırma amacının sadece bir kısmıdır.

 

Ürün ömrünü uzatarak, tekrar kullanılabilenleri yeniden kullanarak, atıkları geri dönüştürerek ve ürünlerinin kullanımındaki çevresel etkiyi sürekli olarak azaltarak 2040 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonlarına ulaşma taahhüdünü gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

 

Ayırın, sıralayın, geri dönüştürün ve atın

Kapsamlı bir atık ayırma sistemi, mümkün olduğunca fazla atığın geri dönüştürülmesini sağlar ve her departmanın atık azaltma hedefleri bulunmaktadır. Atıklar, geri dönüşüm veya imha için atık yüklenicilerine nakledilmeden önce toplanır ve sınıflandırılır. 

Ancak çevresel yönetim süreci, bu işlemlerden çok önce başlar. Üretim, mühendislik, malzeme yönetimi ve çevre alanlarındaki ekipler , herhangi bir atık malzemenin etkili yönetimi için çevresel etki değerlendirmeleri yapmak, süreçleri anlamak ve geliştirmek amacıyla bir araya gelmektedir.

 

Volvo CE Sürdürülebilirlik ekibinin ve atık işleme ortaklarının desteği ile en düşük çevresel etkiye sahip atık malzemelerin yeniden kullanımı, geri dönüşümü ve imhasına yönelik çözümler bulunabilir.

 

Volvo CE Changwon'da Çevre Başkanı Youngin Jung “Atığın, doğrulanmış atık şirketleri aracılığıyla toplanıp imha edilmesinden önce, üretildiği atölyede adım adım ayrılması, sınıflandırılması ve ölçülmesine yönelik elimizde sağlam bir sistem var ve bunu daha da ileriye taşıyacak bilince sahibiz." diye belirtiyor ve “Oldukça kısa bir sürede uzun bir mesafe kat ettik.” sözleriyle de başarılarını vurguluyor.