Teklif Al Bayi Bul

HABERLER

29.3.2023

VOLVO’DAN YENİ NESİL DAHA HIZLI, DAHA GÜVENLİ VE DAHA VERİMLİ EKSKAVATÖR

VOLVO’DAN YENİ NESİL DAHA HIZLI, DAHA GÜVENLİ VE DAHA VERİMLİ EKSKAVATÖR

Volvo CE, 14-17 Mart tarihleri arasında Las Vegas'ta düzenlenen CONEXPO-CON/AGG'de benzersiz “Bağımsız Ölçümlü Valf Teknolojisi” ile yakıt verimliliği sağlayarak karbon ayak izini azaltmak için akıllı çözümler sunan modellerini tanıttı. 


VOLVO’DAN YENİ NESİL DAHA HIZLI, DAHA GÜVENLİ VE DAHA VERİMLİ EKSKAVATÖRLER
 

Volvo CE, Las Vegas'ta düzenlenen CONEXPO 2023'te yeni EC500 paletli ekskavatörünün üretim öncesi modelini tanıttı.

 

  • Operatör konforu ve güvenliği göz önünde bulundurularak tasarlanan EC500, yeni ve geliştirilmiş bir operatör arayüzü ve kabin tasarımına sahiptir.
  • Volvo'nun sıfır kaza vizyonuna uygun olarak tasarlanan ekskavatör, Engel Algılamalı Volvo Smart View ile donatılmıştır. Operatörlere çevrelerinin gelişmiş bir gerçek zamanlı görünümünü ve engelleri otomatik algılayan uyarılar sağlar.
  • Daha hızlı çevrim süreleri ve iyileştirilmiş yakıt verimliliği, müşterilerin işini daha az maliyetle yapmasına yardımcı olur.

 

Volvo CE, yeni EC500 ekskavatörün üretim öncesi modelini Las Vegas, Kuzey Amerika'daki CONEXPO fuarında ilk kez tanıttı. Bu, kabin tasarımı ve operatör arayüzü güvenlik ve üretkenlik açısından iyileştirmeler sunan yeni nesil ekskavatörün habercisi oldu.


Yeni 50 tonluk ekskavatör Volvo EC500; inşaat, yol yapımı, kamu hizmetleri, taşocakçılığı ve agregalardan tarım ve çevre düzenlemesine kadar en zorlu uygulamalar için idealdir. Volvo A25G'den A35G'ye kadar olan nakliye aracı için güvenilir bir iş ortağıdır. İlk olarak Kuzey Amerika, Avrupa ve Kore dâhil olmak üzere belirli pazarlarda satışa sunulması planlanıyor.


OPERATÖR İÇİN TASARLANDI
 

En büyük değişiklik, yüksek çözünürlüklü yardımcı pilot ekranı, anahtarsız motor çalıştırma, kablolu ve kablosuz akıllı telefon şarjı, yeni çalışma modu anahtarı gibi yeni düzen ve özelliklerle kabin tasarımı ve stilinde görülebilir. Diğer yeni eklenti ise Engel Algılama özelliği ile Volvo Smart View, önemli güvenlik avantajları sunuyor. Operatörler, ekskavatör herhangi bir engele yaklaştığında otomatik uyarılar sağlayan, onları bir nesne veya insan olarak tanımlayıp sınıflandıran ve operatörün önlem almasına olanak tanıyan yeni radar algılama sistemi sayesinde 360°'lik bir görüntünün keyfini çıkarıyor. Üç noktalı erişim koruma rayları ve taşıma için katlanabilir üst korkuluk önemli yeni güvenlik özellikleri arasında.


Bu yeni nesil ekskavatör ayrıca, operatörlerin görevlerini daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olmanın yanı sıra performanslarını ve üretkenliklerini artırmak için bir dizi makine seçeneğine de erişecek şekilde ayarlanmıştır.  Bunlar operatör koçluğu uygulaması, bir sahayı manuel olarak işaretleme ve derinlikleri ve dereceleri kontrol etme ihtiyacını ortadan kaldırarak ekskavatörün hassasiyetini sağlamaya yardımcı olmak için tasarlanmış bir araç paketi olan Volvo Dig Assist ve tümüne yardımcı pilot ekran üzerinden erişilen Volvo Lift Assist yer alıyor.

Otomatik bir derecelendirme sistemi ve Dig Assist araç setinin bir parçası olan Volvo Active Control, bu büyüklükteki bir ekskavatörde ilk kez satışa sunulacak.


DAHA HIZLI ÇEVRİM SÜRELERİ VE GELİŞTİRİLMİŞ YAKIT VERİMLİLİĞİ

Yeni elektrikli kumanda kolları, operatöre hidrolik sistem üzerinde daha da fazla kontrol sağlıyor. 


Hidrolik pompalar birlikte çalıştırılabileceği gibi sanal olarak birbirinden ayrılarak da operatörün palet hızını etkilemeden bomu kontrol etmesine izin vererek güvenlik avantajları ve operatör için daha yumuşak bir sürüş sağlıyor. Bu aynı zamanda kontrol edilebilirliği arttırır, döngü sürelerini kısaltır ve yakıt verimliliğini iyileştirerek daha yüksek üretkenlik ve performans sağlıyor.
 

Comfort Drive Control operatörün ileri, geri hareket etmesini ve yürüyüş paletlerini kontrol kollarıyla kullanmasını sağlıyor. Ayrıca, her operatör kendi hidrolik ayarlarını kendi tercihlerine ve üzerinde çalıştıkları uygulamaya göre ayarlayabilir ve gelecekteki oturumlar için hızlı ve kolay bir şekilde erişilebilmeleri için bunları Yardımcı Pilota kaydedebilir.


ARTAN ÇALIŞMA SÜRESİ VE AZALAN BAKIM MALİYETLERİ


Daha yüksek soğutma kapasitesi, EC500'ün en zorlu hava koşullarında çalışabileceği anlamına gelir ve ekskavatör ayrıca hidrolik yağı ve filtre için daha uzun servis aralıklarından (2.000 ila 3.000 saat) yararlanır. Hem düşük bakım gereksinimlerinden hem de daha uzun çalışma süresinden tasarruf sağlıyor.


Bu, müşterilerin makinelerinin şantiyede kalması ve daha uzun süre en iyi şekilde çalışması ve performanstan ödün vermeden olumlu bir çevresel etkiye sahip olması anlamına gelir.


Volvo CE'nin Kore, Changwon'daki paletli ekskavatör fabrikasında hazırlanan EC500'ün üretimi 2023'ün 4. çeyreğinde başlayacak ve makine belirli pazarlarda satışa sunulacak.